Тема. Ділові папери. План роботи. Оголошення. Особливості їх
побудови.
МЕТА: повторити відоме про офіційно-діловий стиль, його особливості,
сфери використання; продовжити роботу з діловими паперами, ознайомити з такими
діловими паперами, як план роботи та оголошення, навчати учнів складати їх,
правильно оформлюючи та використовуючи потрібні мовні заходи; розвивати логічне
мислення, відчуття стилю, культуру усного й писемного мовлення, сприяти
збагаченню словникового запасу учнів.
Хід уроку:
І. Повідомлення теми,
мети, завдань уроку.
ІІ. Актуалізація
опорних знань.
1. Аналіз доручень, складених раніше учнями.
2. Повторення відомого про особливості та сфери використання
офіційно-ділового стилю.
3. Пояснння учнями значення слів документ,
офіційний, стандарт.
ІІІ. Вивчення нового
матеріалу.
1. Робота з підручником.
Опрацювання вправ 47, 48 (стор.29).
Запис у зошитах.
План роботи – це документ, у якому подано
точний перелік намічених заходів. Плани бувають перспективні, річні, піврічні,
квартальні, місячні, щоденні, квартальні.
2. Самостійне складання учнями планів.
3. Робота з підручником.
Опрацювання вправ 50, 51.
Запис у зошитах.
Схема оголошення:
1) заголовок (оголошення);
2) календарна дата і місце події чи заходу;
3) зміст повідомлення;
4) час здійснення наміченого;
5) від чийого імені написане оголошення.
2) календарна дата і місце події чи заходу;
3) зміст повідомлення;
4) час здійснення наміченого;
5) від чийого імені написане оголошення.
4. Робота біля дошки.
Визначити помилки, допущені в тексті написаного на дошці, оголошення.
Об’ява!!!
Хто хоче подивитися на членів драматичного гуртка, може зібратися у четвер надвечір.
Хто хоче подивитися на членів драматичного гуртка, може зібратися у четвер надвечір.
5. Скласти оголошення відповідно до
сформульованих у вправі 50 вимог.
6. Проведення тестування.
1.Основний закон держави, що закріплює
суспільний лад і державний устрій, визначає права та обов’язки громадян:
а) статут;
б) устав;
в) конституція;
г) акт.
б) устав;
в) конституція;
г) акт.
2.Офіційний документ, що засвідчує особу
власника та його громадянство:
а) автобіографія;
б) довідка;
в) характеристика;
г) паспорт.
б) довідка;
в) характеристика;
г) паспорт.
3.Письмове повідомлення про виконання якоїсь роботи, її
результати:
а) довідка;
б) звіт;
в) заява;
г) акт.
б) звіт;
в) заява;
г) акт.
4.Документ, який сповіщає, повідомляє про щось:
а) заява;
б) пояснювальна записка;
в) оголошення;
г) наказ.
б) пояснювальна записка;
в) оголошення;
г) наказ.
5.Документ, у якому із зазначенням термінів виконання подано
перелік намічених заходів:
а) статут;
б) наказ;
в) протокол;
г) план роботи.
б) наказ;
в) протокол;
г) план роботи.
ІV. Підведення
підсумків уроку.
V. Домашнє завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар